15.08.2012

В рамках робочого візиту в Україну Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник відвідали  екс-президент Республіки Польща Олександр Кваснєвський та екс-президент Європейського парламенту Патрік Кокс. Зустріла та супроводжувала почесних гостей виконуюча обов’язки Генерального директора Заповідника Наталія Клименко.

Під час екскурсії дипломати ознайомилися з історією Києво-Печерської лаври та оглянули Троїцьку надбрамну церкву, Успенський собор, Трапезну церкву і палату, Музей історії Києво-Печерської лаври,фотовиставку «Миттєвості історії», виставку мікромініатюр Миколи Сядристого, де поспілкувалися з автором.

Своїми враженнями Олександр Кваснєвський та Патрік Кокс поділилися у Книзі почесних гостей Заповідника:

«Це велика приємність і втіха знайти в Києво-Печерській лаврі спадщину України й народів України, Росії, Білорусі, Литви і Польщі… З повагою і найкращими побажаннями Олександр Кваснєвський»

«Дивовижне нагадування про цілісність світу ... змін і простір, що безперечно більше ніж те, котрим ми володіємо, яке ми можемо розділити. Пат Кокс. 15 серпня 2012 р.»

На згадку про відвідини виконуюча обов’язки Генерального директора Заповідника Наталія Клименко презентувала гостям примірники подарункового видання "...І монастир той подібний небу".