17.02.2012

В рамках робочого візиту в Україну Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник відвідала керівник програм Міжнародної організації франкофонії Крістель де Нарді.

Під час екскурсії пані Крістель де Нарді ознайомилася з історією Києво-Печерської лаври та оглянулаТроїцьку надбрамну церкву, Успенський собор, Трапезну церкву з палатою, фотовиставку "Миттєвості історії", виставку мікромініатюр Миколи Сядристого, де поспілкувалася з автором, та відвідала Ближні печери.

На згадку про відвідини заступник генерального директора Національного Києво-Печерського заповідника Світлана Зорінець презентувала пані Крістель де Нарді подарункове видання "...І монастир той подібний небу".

Довідка

Франкофонія (фр. La Francophonie) - міжнародна організація співробітництва франкомовних країн світу. Об'єднує 56 членів, що представляють різні держави або частини держав світу, а також 14 спостерігачів. Головним критерієм для вступу в організацію вважають не ступінь володіння французькою мовою населення тієї чи іншої держави (хоча це вітається), а, скоріше, культурні зв'язки з Францією, що склалися протягом десятиліть і навіть століть. Так, наприклад, Україна і країни Прибалтики є спостерігачами франкофонії, а Вірменія - асоціативним членом. У сучасному вигляді Франкофонія існує з 1970 р. Девізом організації служить французьке вислів «Рівність, взаємодоповнюваність, солідарність».