Євро Миколи Сядристого

Людмила Чечель, Газета «Голос України»

Микола Сядристий, народний художник України, майстер, що став символом епохи, не знає спокою. Незадовго до Міжнародного дня музеїв та Євро-2012 він розгорнув чергову виставку, яку йменує «Мікробієнале з макроефектом».

Варто завітати до Музею мікромініатюр Миколи Сядристого. Тут, на підлозі, виткано килим з ксерокопій провідних світових видань, що писали про його виставки. Де лише він не побував і кого там тільки не було... Хрущов, Горбачов, Валенса, Ярузельський... Усіх не перелічити.

Японська газета «Синкасай» пише про Сядристого: «Гордість великої держави», «Великий успіх мікромініатюр»...

Виставку мікромініатюр із захопленням дивилися онука Івана Франка, дочка Микити Хрущова. Ще у 2001 році Віталій Коротич пише в журналі «Огонек»: «Сядристий знає всі відповіді на запитання: хто винен і що робити?»

Найголовніша газета Торонто «Globe Revіen» повідомляє, що за два тижні виставку відвідало 60 тисяч чоловік!

Журналіст норвезької газети пише: «Це добре, що майстер зменшив до мікромініатюр лише літак, а не нас!»

На сторінках газет і журналів Микола Сядристий — в оточенні президентів Ірану, Андорри, Австралії, Австрії, Америки, Франції. Три президенти Туреччини та два спікери відвідали виставку мініатюр Сядристого — свідчить преса.

Здається, роботи майстра бачили всі керівники держав, окрім українських. Щоправда, Віктор Янукович відвідав виставку Миколи Сядристого в Сінгапурі.

Микола Сергійович фактично щодня буває на виставці. Саме тут, в Україні, у Києві, зберігаються найменші у світі шахи. Саме тут —найменша у світі книжка — «Кобзар», найменший діючий двигун і нотна сторінка... Всі ці дива можна вільно бачити на виставці. Сам майстер спілкується з відвідувачами, фотографується, дає автографи...

14 липня 2012 року