03.02.2012

В рамках офіційного візиту в Україну Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник відвідав Прем’єр-міністр Республіки Молдова Влад Філат.

Під час екскурсії пан Влад Філат та члени офіційної делегації ознайомилися з історією Києво-Печерської лаври та оглянули Троїцьку надбрамну церкву, Успенський собор та виставку мікромініатюр Миколи Сядристого, де пан Прем’єр-міністр поспілкувався з автором.

У Стефанівському приділі Успенського собору настоятель молдово-румунської парафії м. Києва священик Димитрій Попеску звершив молебень на честь візиту в Україну Прем’єр-міністра Республіки Молдова. По закінченні молебню від імені Предстоятеля Української Православної церкви Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира за заслуги перед Українською Православною Церквою в укріпленні духовності пану Владу Філату був вручений орден святителя Петра Могили.

На згадку про відвідини генеральний директор Національного Києво-Печерського заповідника Вікторія Ліснича презентувала пану Прем’єр-міністру подарункове видання "...І монастир той подібний небу".