03.10.2012

3 жовтня Національний Києво-Печерський заповідник в рамках програми співпраці з Турецьким центром інформації і досліджень, започаткованої у ході зустрічі директора Центру Володимира Підвойного і Генерального директора Заповідника Любомира Михайлини, відвідала делегація Кавказького університету м. Карс (Туреччина) у складі директора Центру досліджень Кавказу і Середньої Азії Гаджалі Неджефоглу і декана факультету природничих і гуманітарних наук Гайдара Юксека. 

Під час візиту делегація Кавказького університету ознайомилась з історією Києво-Печерської лаври, оглянула Троїцьку надбрамну церкву, Успенський собор, а також відвідала виставку мікромініатюр Миколи Сядристого.

В рамках цієї програми розпочато візити у Заповідник представників провідних турецьких університетів і наукових центрів для поширення інформації про Заповідник у Туреччині, підготовку угод про співпрацю Заповідника з ними, залучення турецьких джерел з історії християнства в Україні до наукових робіт, здійснюваних науковцями Заповідника. Досягнуто домовленість про запрошення науковців Заповідника для участі у міжнародних конференціях та семінарах, обмін науковими публікаціями з історії Церкви та релігії, проблем збереження та використання національної історико-культурної спадщини.