25.06.2012

Дружина всесвітньовідомого політичного діяча Генрі Кісінджера Ненсі Кісінджер та його онуки завітали до України з неофіційним візитом. Американці виявили бажання познайомитися з культурною спадщиною нашої країни та відвідали Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

Генеральний директор Києво-Печерського заповідника Вікторія Ліснича привітала гостей з США та посадила разом з ними калину у сквері біля корпусу №1. Калина здавна вважається деревом української нації. Вікторія Ліснича висловила надію, що посаджена  на території Заповідника калина, символізуватиме мир та дружбу між Україною та Америкою.

Родина Кісінджера прогулялася територією Заповідника, прослухала лекцію-екскурсію про історію Києво-Печерської лаври, відвідала виставку мікромініатюр Миколи Сядристого та печери на нижній території Києво-Печерської лаври.

Довідка

Генрі Альфред Кіссінджер - американський державний діяч, дипломат й експерт в галузі міжнародних відносин. Обіймав посаду радника з національної безпеки США в 1969-1975 роках і Державного секретаря США з 1973 по 1977 рік. Є лауреатом Нобелівської премії миру. Кіссінджер грав домінуючу роль у зовнішній політиці США в 1969 - 1977 роках. Він був ініціатором і виконавцем розрядки у відносинах США і Радянського Союзу, організував початок відносин США з КНР, а також уклав Паризьку мирну угоду, яка повинна була завершити війну у В'єтнамі. Кіссінджер вперше нагороджений премією Евайльда фон Клейста Міжнародною конференцією з політики безпеки в 2009 році.